قوانین و مقررات

قوانینی که در وب سایت شرکت چیکارنت، حامی هنر پارس درج شده است به شما این امکان را می دهد تا با آگاهی بیشتر و به نحو مطلوب تری از خدمات چیکارنت استفاده کنید. استفاده شما از وب سایت چیکارنت به منزله پذیرش این قوانین است.

مقررات وضع شده جهت حفظ حقوق تولیدکنندگان و هنرمندان، خریداران و کاربران چیکارنت است و نیز منطبق با قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است که فعالیت در این حوزه به معنای توافق کامل با آن است. همچنین چیکارنت تعهد دارد تا حریم شخصی کاربر خود را حفظ نموده و در همین مسیر تمام تلاش خود جهت امن تر و راحت تر شدن استفاده از سایت را در نظر بگیرد.
قوانین مندرج در این سایت ممکن است در طول زمان تغییر کند، این تغییرات در همین صفحه درج و بروزرسانی می‌شود و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربر است.

ضوابط و تعهدات سایت چیکارنت:

۱- مسئولیت‌ مربوط به محتوایی که در وب سایت قرار دارد، شامل تصاویر، محتوای متنی، قیمت محصولات و هر نوع محتوای دیگر بر عهده شرکت چیکارنت است و هرگونه تخلف از قوانین جاری کشور را مستقیماً و شخصاً پاسخگو خواهد بود.

۲ – چیکارنت مسئولیت سالم بودن محصول را در زمان ارسال، تشخیص اصالت کالا و تطابق کیفیت محصول با تصاویر موجود در سایت، توضیح و توصیفی که در مورد محصولات نوشته می‌شود و ارسال محصولاتی که هزینه آنها پرداخت شده است را بر عهده می‌گیرد.

۳ – کیفیت محصولات موجود، قبل از قرارگیری در سایت توسط گروه متخصص چیکارنت کارشناسی خواهد شد.

۴ – کالا هایی که در سایت چیکارنت موجود است دارای تصاویر، توضیحات و نامی مطابق با قوانین جاری کشور است.

۵ – چیکارنت به منظور پاسداشت حقوق مالکیت فکری تولید‌کنندگان و هنرمندان، تمامی محصولات خود را با نام و معرفی برند هنرمند و تولید کننده ارائه می دهد.

۶ – در راستای رعایت قانون مالکیت فکری و احترام به مالکیت مادی و معنوی شرکت چیکارنت، تمامی محتوای درج شده در سایت شامل عکس‌ها، ویدئوها، مطالب تجاری و علمی، اینفوگرافی‌ها، لوگو … مختص استفاده در وبرسایت چیکارنت تولید شده اند و هرگونه استفاده از آنها غیراخلاقی و خلاف قانون است و چیکارنت حق مورد پیگرد قانونی قرار دادن خاطیان را برای خود محفوظ می‌داند.
تبصر: هنرمندان و تولیدکنندگانی که با شرکت چیکارنت همکاری می‌کنند در صورتی که بخواهند از عکس و باقی محتوای تولید شده در شرکت چیکارنت استفاده نمایند، می‌توانند به بخش «تماس با ما» مراجعه نمایند.
۷- برخی از محصولات چیکارنت گارانتی دائم دارند که اطلاعات مربوط به این محصولات خاص در بخش توضیحات آنها وجود دارد.

قوانین و ضوابط کاربران:

۱ – خریداران در تمامی روز‌ های هفته و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز امکان خرید از وب سایت را دارند.

۲ – کاربران توجه داشته باشند که باید هنگام سفارش کالا، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. همچنین آدرس ارسالی کالا باید دقیق و درست وارد شود. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص و یا نادرست سفارش کاربر قابل پیگیری نخواهد بود. همچنین خریداران می‌ توانند آدرس و تلفن فرد دیگری را برای تحویل سفارش وارد کنند.

۳ – سفارشات شهر تهران و سایر نقاط کشور به وسیله «پست» ارسال خواهد شد.

۴ – چنانچه خریدار قصد داشته باشد محصول را به هر دلیلی بازگرداند، باید پکیچ دریافتی شامل محصول در حالت اولیه، بسته‌بندی محصول وکاتالوگ آن و سایر موارد موجود در پکیج را مرجوع کند.

زمان بازگشت کالا:

چیکارنت با تکیه بر اصل مشتری مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، به ‌تمامی مشتریان خود این امکان را می‌دهد که بتوانند کالای خود را بازگردانند.

خریداران محترم می‌توانند حداکثر در مدت ۷ روز کاری پس از تحویل سفارش، خرید خود را مرجوع نمایند.

نکته: هزینه مرجوع کردن کالا به عهده مشتری است.

شرایط بازگشت کالا:

۱ – در مورد کالا های شکستنی در صورت آسیب دیدگی کالا در زمان تحویل توسط مامور پست، خریدار باید صورت جلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کند و از طریق پست پیگیر باشد.

۲ – درصورتی که پس از ثبت سفارش از خرید کالا منصرف شوید، باید هرچه سریع تر قبل از ارسال کالا از طریق ارسال درخواست در صفحه «تماس با ما» و یا تماس با شماره پشتیبانی درج‌شده در همان صفحه اطلاع دهید، در این صورت هزینه خرید به‌صورت کامل به‌حساب خریدار واریز خواهد شد.

۳ – در صورت خرید و ارسال کالا، در صورتی که قصد بازگشت کالا را داشته باشید باید در همان روز خرید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهید. در این حالت برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه حفظ شده و از آن استفاده نشده باشد و همچنین به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. اگر کالا به همراه هدیه ارسال شده است، بازگرداندن هدیه همراه نیز الزامی است. در این صورت ظرف ۴۸ ساعت کاری کل مبلغ اولیه پرداخت شده به حساب خریدار واریز می‌شود. توجه داشته باشید هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا امکان استفاده از این سرویس را لغو می‌کند.